Udalosti a podujatia - 2021/2022

Okresné oslavy Dňa učiteľov, 29. marec 2022

„Učitelia sú tí, čo používajú samých seba ako mosty, po ktorých pozývajú kráčať svojich žiakov. Po tom, ako im umožnia prechod, radostne sa uvoľnia a povzbudzujú ich, aby stavali svoje vlastné mosty." Nikos Kazantzakis

Tento citát veľmi výstižne opisuje poslanie učiteľa v základnej umeleckej škole. O tom, aké kvality by mal mať dobrý učiteľ koluje v internetových archívoch nepreberné množstvo materiálov. Jedno je isté, dobrý učiteľ sa nerodí súčasne so získaním vysokoškolského diplomu, ale ani stúpajúci počet rokov praxe nemusí znamenať kvalitu. O plusoch a mínusoch učiteľského povolania aj o všeličom inom sa mohli porozprávať učitelia okresu Šaľa na tradičnom slávnostnom podujatí – Udeľovaní ocenení učiteľom. Len čo sa stromy trochu zazelenajú, prichádza totiž ich sviatok – Deň učiteľov. V tomto roku sa oslavy uskutočnili 29. marca 2022 opäť v kongresovej sále MsÚ. Ako obyčajne, prítomných učiteľov pozdravil prívalom pozitívnych slov primátor mesta Šaľa Mgr. Jozef Belický. Za prítomnosti starostov obcí a riaditeľov škôl spolu s pani vedúcou spoločného školského úradu Mgr. Marianou Takáčovou odovzdali učiteľom pamätné listy a kvietok. ZUŠ Šaľa v tomto školskom roku navrhla na ocenenie Mgr. art. Janku Kárasovú, DiS. art. a Mgr. art. Petra Fašanoka. Pri príležitosti tohto podujatia každoročne pripravujú žiaci a učitelia našej ZUŠ kultúrny program. Tentoraz v programe vystúpili Eva Kovářová, Jozef Václavík (J. Kárasová), Ágnes Presinszky ( H. Záležáková) a Tamarka Ivanovová (N. Valentínová).

Fotografie z podujatia si môžte pozrieť vo fotogalérii.

ZUŠka pri Váhu

Sprievodné podujatie k pripravovanému projektu "Hore Váhom, dolu Váhom" sme naplánovali na 18. mája. Prišiel deň "D" a tak sme si spoločne vyšli do prírody, k Váhu. Žiaci, rodičia, učitelia... aj pani upratovačka sa pridala. Odbremeniť znečistenú prírodu od odpadkov, zveľadiť prostredie a zanechať tam svoju umeleckú stopu. Občianske združenie Petra Bošňáka nám poskytlo rukavice, vrecia na odpad a pracovné náradie. Rozdelení na sekcie ( upratovacia, výtvarná, hudobná, cateringová, pozorovacia...) každý pridal ruku k spoločnému dielu. Pravdaže, to všetko za výdatnej pomoci sprievodného hudobného programu. A po práci boli aj koláče, aj špekáčky aj hady ( pravdaže také z cesta, ktoré pripravili pnie učiteľky), aj pitný režim sme si ustrážili. Nazbierali sme vyše 40 vriec odpadu a pritom sme sa výborne zabavili. A navyše, ešte aj počasie vyšlo ako na objednávku. Nakoniec, posúďte sami.
Fotografie z podujatia poslúžia ako dôveryhodný dôkazový materiál »

________________________________________________________________________________________________________________

Pozrite si udalosti a podujatia ZUŠ Šaľa v školskom roku 2020/2021
Udalosti a podujatia školy v školskom roku 2019/2020