Udalosti a podujatia - 2022/2023

Tvorivý čin roka 2022

Už 10 rokov oceňuje mesto Šaľa osobnosti z oblasti umenia a kultúry cenou Tvorivý čin v rôznych kategóriách. Tešíme sa, že v poslednom období sa vďaka propagácii svojej aktívnej činnosti aj naša škola dostala do centra pozornosti Šaľanov. Nielen preto, že v tomto školskom roku oslávila svoju "sedemdesiatku", ale hlavne pre svoje umelecké pôsobenie v meste aj mimo neho. V minulých ročníkoch boli ocenení jedenotliví pedagógovia školy (Nora Valentínová, Rita Záležáková, Eva Molnárová), či audiovizuálne projekty školy ( ZUŠka bez rúška, Aj v novom roku s múzami po boku ...).
Na slávnostnom udeľovaní cien Tvorivý čin roka 2022 mala naša škola po prvýkrát až trojnásobné zastúpenie:
V kategórii "film" bola ocenená Miroslava Košíková za videodokument "70 a stále mladá" o histórii a súčasnosti školy.
V kategórii "tanec" získala ocenenie Viktória Stúchla za vynikajúce výsledky pri vedení detského folklórneho súboru Šaľanček.
Mimoriadnu cenu, ktorá bola Základnej umeleckej škole v Šali udelená za 70 rokov aktívnej činnosti v oblasti umenia prevzala v mene pedagógov riaditeľka školy Nora Valentínová.
Príjemnú atmosféru večera umocnili svojim umeleckým vystúpením Michal Poliak a Carmen Štroffek Ferenceiová ( v duette so Zoltánom Mikóom).

Ďakujeme mestu Šaľa, že oceňuje prácu pedagógov, ktorí sa venujú umeleckému rozvoju detí a mládeže.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť tu:

Okresné oslavy Dňa učiteľov, 28. marec 2023

Ocenenie práce učiteľov sa v našich končinách stalo už tradíciou. Po období pandémie sa 28. marca 2023 opäť stretli učitelia, riaditelia škôl, predstavitelia samosprávy a ďalší hostia na slávnostnom podujatí, na ktorom nechýbali slová a prejavy vďaky a úcty. Každá škola v našom okrese má možnosť týmto spôsobom oceniť výnimočnú prácu svojich pedagógov. ZUŠ Šaľa vo svojom jubilejnom 70. školskom roku z radov svojich pedagógov navrhla ocenenie pre Evu Molnárovú, DiS. a Mgr. art. Miroslavu Košíkovú, PhD. Mesto Šaľa pozitívne vníma čoraz intenzívnejšiu prezentáciu našej školy vo verejnom priestore, a preto udelilo ocenenie aj našej pani riaditeľke Mgr. Nore Valentínovej, DiS. art. Umelecký nádych podujatiu dodalo vystúpenie našich žiakov speváckeho oddelenia:Ágnes Presinszkej, Koriny Lily Puskásovej, Mateja Krajčoviča a Šimona Bosáka.

Oceneným učiteľom srdečne gratulujeme a účinkujúcim žiakom ďakujeme za energiu, ktorú vložili do svojho vystúpenia.

Fotogalériu z podujatia si môžte pozrieť tu: