Udalosti a podujatia - školský rok 2018/2019

Koncert bývalých žiakov Rity Záležákovej

Bodkou za letnými prázdninami v kultúrnom živote nášho mesta bol aj v tomto roku Koncert bývalých žiakov Rity Záležákovej. Speváčka a učiteľka v šalianskej ZUŠke počas svojej pedagogickej praxe pripravila na umeleckú dráhu veľa mladých ľudí. Možno by ich počet bol dostatočný pre otvorenie miestneho operného domu s hviezdnymi sólistami aj s profesionálnym zborom. Zatiaľ sa však musíme uspokojiť s ich výnimočným koncertným vystúpením, kde každý rok svoju bývalú pani učiteľku aj šaliansku verejnosť niečím prekvapia a všetkým pripravia nevšedný umelecký zážitok. Tí, ktorí sa prišli pozrieť v nedeľu 2. septembra 2018 na nádvorie kaštieľa, aby si v tomto historickom prostredí vychutnali hudbu overenú časom, určite odchádzali spokojní. Vďaka za nádherný program patrí hlavným aktérom večera: Anne Slížovej, Sevim Nagyovej, Gabriele Ižayovej, Hajnalke Bognár, Dominikovi Sedlákovi, Zoltánovi Mikóovi, Danielovi Tetliakovi, Františkovi Kozmovi a Bencze Szabóovi.

Koncert žiakov Rity Záležákovej - 2. september 2018 Fotografie z podujatia nájdete vo fotogalérii hudobného odboru »

Naši učitelia sa predstavili deťom na novom pracovisku vo Veči

Správu, že naša ZUŠ otvára svoju pobočku aj v ZŠ J. Hollého vo Veči si už čvirikajú aj vrabce spolu s lastovičkami. Pre deti a ich rodičov je to mimoriadne výhodné spojenie 2 v 1, keďže ich dieťa nemusí opustiť ani brány školy a už o pár minút je v druhej škole – v umeleckej. Učitelia hudobného, tanečného, výtvarného aj literárno – dramatického odboru sa boli svojim budúcim žiakom predstaviť, aby si ich deti na chodbách náhodou nepomýlili s pánom školníkom alebo s pani kuchárkou. Zoznámili sa s nimi deti, ktoré sa už prihlásili do ZUŠ v riadnom termíne, ale ich vystúpenie oslovilo aj mnohých ďalších, ktorí ešte dostali šancu prihlásiť sa do 9. septembra. Po tomto termíne sa už začne vyučovanie v jednotlivých odboroch, na čo určite hlavne tí novoprijatí žiaci netrpezlivo čakajú.

Tak s chuťou do práce!

Udalosti a podujatia v minulých školských rokoch: