Udalosti a podujatia - školský rok 2018/2019

Stretnutie s pánom Antonom Budinským

Pán Anton Budinský hral najmocnejším prezidentom sveta Billovi Clintonovi a Vladimírovi Putinovi. So SĽUK-om hral aj prezidentovi na Cypre. Jeho syn hral kráľovnej na kráľovskom dvore v Anglicku i monackému princovi Albertovi. A vo štvrtok 18. októbra 2018 hral nám, žiakom, rodičom, starým rodičom a učiteľom v ZUŠ Šaľa. Vlastní 64 hudobných nástrojov, no všetky nám ukázať nepriniesol. Oblečený v detvianskom kroji nás zabával, vzdelával aj prekvapil. Napríklad hrou na rúre od vysávača alebo nápadom vytvoriť zo žiakov a učiteľov tanečné páry.

Ďakujeme za návštevu!

Stretnutie s pánom Antonom Budinským Pozrite si fotogalériu z podujatia »

Výstava výtvarných prác pedagógov ZUŠ

Uplynulý školský rok 2017/18 sa niesol v duchu osláv 65. výročia založenia našej ZUŠ. Jubileum ešte doznieva aj počas týchto dní v podobe Výstavy výtvarných prác pedagógov ZUŠGalérii FOCESA Šaľa. Jej vernisáž sa konala 9. októbra 2018. Prinášame Vám niektoré momenty z vernisáže aj z celej výstavy.

Výstava výtvarných prác súčasných pedagógov školy Hudobníci na vernisáži výstavy pedagógov
Pozrite si fotogalériu z výstavy » Pozrite si fotogalériu z vystúpenia hudobníkov na vernisáži výstavy »

Náše návrhy na poháre pre CITY CAFE

Na konci školského roka 2017/2018 Nás oslovil pán Branko Pistovič, majiteľ CITY CAFE, so zaujímavou ponukou na spoluprácu. Vytvoriť návrh na 3 papierové poháriky pre CITY CAFE s jesennou tématikou. Spolupráca sa Nám veľmi zapáčila a už koncom školského roka sme sa s deťmi do toho pustili. Zhostili sa témy JESEŇ fantasticky, čoho výsledkom bolo viac ako 70 prác, ktoré sme koncom septembra 2018 postúpili CITY CAFE. Všetky práce boli nádherné a deti dali ozaj do toho všetko. Zamestnanci si vybrali 10 najkrajších a spustilo sa hlasovanie na FB CITY CAFE. Na prvom mieste sa umiestnila Csenge Daru, na druhom Zuzana Mikulová a na treťom Sára Potúčková. Zamestnanci CITY CAFE si vybrali ešte svojho favorita, prácu Paulínky Pinkovej, ktorá sa bude tlačiť na keramický pohár, ktorý bude k predaju a výťažok poputuje pre ZUŠ Šaľa.

Veľmi pekne ďakujeme.

Benefičný koncert Biela pastelka

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá vďaka záujmu a pomoci verejnosti už niekoľko rokov zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Zbierku organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Jej základná organizácia v Šali prišla s myšlienkou podporiť zbierku výťažkom z benefičného koncertu. V  takmer dvojhodinovom programe vystúpili terajší aj bývalí učitelia ZUŠ v Šali: Gabriela Ižayová, Juliana Tégenová, Radovan Gofjar, Janka Kárasová a Peter Palacka. Okrem nich v programe účinkovali manželia Mária a Martin PeškovciAnna Slížová.

Benefičný koncert sa uskutočnil 18. septembra 2018 v divadelnej sále MsKS.

Benefičný koncert Biela pastelka

Pozrite si fotogalériu z podujatia »

Koncert bývalých žiakov Rity Záležákovej

Bodkou za letnými prázdninami v kultúrnom živote nášho mesta bol aj v tomto roku Koncert bývalých žiakov Rity Záležákovej. Speváčka a učiteľka v šalianskej ZUŠke počas svojej pedagogickej praxe pripravila na umeleckú dráhu veľa mladých ľudí. Možno by ich počet bol dostatočný pre otvorenie miestneho operného domu s hviezdnymi sólistami aj s profesionálnym zborom. Zatiaľ sa však musíme uspokojiť s ich výnimočným koncertným vystúpením, kde každý rok svoju bývalú pani učiteľku aj šaliansku verejnosť niečím prekvapia a všetkým pripravia nevšedný umelecký zážitok. Tí, ktorí sa prišli pozrieť v nedeľu 2. septembra 2018 na nádvorie kaštieľa, aby si v tomto historickom prostredí vychutnali hudbu overenú časom, určite odchádzali spokojní. Vďaka za nádherný program patrí hlavným aktérom večera: Anne Slížovej, Sevim Nagyovej, Gabriele Ižayovej, Hajnalke Bognár, Dominikovi Sedlákovi, Zoltánovi Mikóovi, Danielovi Tetliakovi, Františkovi Kozmovi a Bencze Szabóovi.

Koncert žiakov Rity Záležákovej - 2. september 2018 Pozrite si fotogalériu z podujatia »

Naši učitelia sa predstavili deťom na novom pracovisku vo Veči

Správu, že naša ZUŠ otvára svoju pobočku aj v ZŠ J. Hollého vo Veči si už čvirikajú aj vrabce spolu s lastovičkami. Pre deti a ich rodičov je to mimoriadne výhodné spojenie 2 v 1, keďže ich dieťa nemusí opustiť ani brány školy a už o pár minút je v druhej škole – v umeleckej. Učitelia hudobného, tanečného, výtvarného aj literárno – dramatického odboru sa boli svojim budúcim žiakom predstaviť, aby si ich deti na chodbách náhodou nepomýlili s pánom školníkom alebo s pani kuchárkou. Zoznámili sa s nimi deti, ktoré sa už prihlásili do ZUŠ v riadnom termíne, ale ich vystúpenie oslovilo aj mnohých ďalších, ktorí ešte dostali šancu prihlásiť sa do 9. septembra. Po tomto termíne sa už začne vyučovanie v jednotlivých odboroch, na čo určite hlavne tí novoprijatí žiaci netrpezlivo čakajú.

Tak s chuťou do práce!

Udalosti a podujatia v minulých školských rokoch: