Aktuálne informácie

Informácie k návšteve operného predstavenia v SND 22. mája 2019

Vážení rodičia, dňa 22. mája 2019 o 11.00 hod. sa žiaci ZUŠ Šaľa zúčastnia detského operného predstavenia ROZPRÁVKA O ŠŤASTNOM KONCI v SND v Bratislave. Počet miest je limitovaný, žiaci, ktorí skôr prinesú podpísaný súhlas rodičov majú väčšiu šancu ísť s nami. Tam aj späť cestujeme vlakom, preto by bolo vhodné vybaviť deťom preukážku na cestovanie vlakom zdarma. Kto ju nemá, pocestuje na vlastné náklady (cca 3 €). Zraz účastníkov podujatia je o 8.30 hod. na žel. stanici v Šali. Príchod vlaku z Bratislavy je o 17.07 hod. Vstupenky do SND sú hradené z fondu ZRPŠ, žiaci si hradia len presun MHD v Bratislave (0,80€). Po predstavení je naplánovaný rozchod detí v nákupnom centre EUROVEA v trvaní cca. 2 hodiny. V prípade, že sa Vaše dieťa z neočakávaných dôvodov nemôže podujatia zúčastniť, kontaktujte, prosím, príslušného pedagóga, aby sme mohli zabezpečiť náhradníka.

12. Medzinárodná súťažná prehliadka základných umeleckých škôl SR a ČR v hre na keyboarde

Pripraviť sa, rozcvičiť sa, pozóóór ..., NERUŠIŤ!!! Po dlhej dobe s účasťou ZUŠ Šaľa. Vďaka pánovi učiteľovi Petrovi Farkašovi, ktorý pripravil svojho žiaka Tobiáša Fašanoka tak mohla naša škola znova ukázať, že má šikovných žiakov a skúsených pedagógov. Prehliadka nám poskytla dôležité impulzy do ďalšej práce a ukázala nám, kde sa nachádza súčasná mladá generácia hráčov na keyboard. Tobiášovi gratulujeme ku skvelému výkonu, ktorým svojich rodičov a aj pána učiteľa veľmi potešil.

Výsledky súťaže Šaliansky akord 2018/2019

V dňoch 2. - 5. apríla 2019 sa na našej ZUŠ súťažilo vo vedomostiach z hudobnej náuky. Z 2. až 3./2. časť ročníkov sa súťaže zúčastnilo 72 žiakov. Deti si preverili svoje vedomosti, zistili, v čom majú medzery a v čom sú zasa lepší ako ich spolužiaci. Súťažili vo dvojiciach po jednotlivých ročníkoch.

A tu je poradie prvých troch dvojíc z každého ročníka:

2. ročník                                                                                    3. ročník
1. Ondrej Benkovský, Peter Strapko                                           1. Sabina Kysučanová, Sebastian Jesse Kun
2. Hana Ježová, Adriana Gállová                                                2. Michal Izsák, Peter Borsányi
3. Roman Hambalko, Matej Ondrušek                                         3. Max Gerhát, Jozef Václavík

4. ročník                                                                                    1. ročník/2. časť
1. Samuel Varga, Dávid Drevenák                                              1. Lucia Fintová, Immanuel Lelovics
2. Nina Ambrusová, Ester Gerová                                               2. Paulína Čamajová, Nela Mészárosová
3. Šimon Bosák, Filip Paľo                                                          3. Zuzana Prváková, Zuzana Mikulová

2. ročník /2. časť                                                                       3. ročník/2. časť
1. Tatiana Bosáková, Ela Sántaiová                                             1. Filip Zušťák, František Gála
2. Tamara Kubešová, Barbora Betáková                                      2. Borbála Udvaros, Emma Dóra Lencse
3.  Bruno Oszi, Samuel Ťapaj                                                       3. Dorottya Bukovský, Mirtill Lelovics

Víťazom srdečne gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za vytvorenie príjemnej súťažnej atmosféry!
Fotografie zo súťaže si môžte pozrieť vo fotogalérii »

_____________________________________________________________________________________________________