Aktuálne informácie

Informácie k návšteve Slovenskej filharmónie v Bratislave

24. január 2020

Vážení rodičia, dňa 24. januára 2020 o 9.30 hod. sa žiaci ZUŠ Šaľa zúčastnia koncertu v Slovenskej filharmónii v Bratislave. Počet miest je limitovaný, takže tí, ktorí skôr prinesú podpísaný súhlas rodičov majú väčšiu šancu ísť s nami. Tam aj späť cestujeme vlakom, preto by bolo vhodné vybaviť deťom preukážku na cestovanie vlakom zdarma. Kto ju nemá, pocestuje na vlastné náklady (cca 3 €). Zraz účastníkov podujatia je o 7.00 hod. na žel. stanici v Šali. Vlak odchádza o 7.34 hod. Príchod vlaku z Bratislavy je o 13.07 hod. Vstupenky do SF sú hradené z fondu ZRPŠ, žiaci si hradia len presun MHD v Bratislave (0,70€). Po koncerte bude možné sa občerstviť v McDonald´s alebo v Bille.

V prípade, že sa Vaše dieťa z neočakávaných dôvodov nemôže podujatia zúčastniť, kontaktujte, prosím, príslušného pedagóga, aby sme mohli zabezpečiť náhradníka.

Koncert "Šport a hry" - 21. november 2019

Koncert "Šport a hry"  - 21. november 2019

PROGRAM KONCERTU:

Erik Satie (1866-1925):
      Gymnopédia č. 1
      Piesne (Výber)
      Šport a Hry (Výber)

Maurice Ravel (1875 – 1937):

Ma mére l'Oye (Moja matka hus, 1910) pre štvorručný klavír
            - Pavane de la Belle au Bois Dormant (Pavana Šípkovej Ruženky)
            - Petit Poucet (Palček)
            - Laideronnette, Impératrice des pagodes (Špata, Cisárovná pagod)
            - Les entretiens de la Belle et la Bête (Rozhovory Krásky so Zvieraťom)

Le jardin féerique (Začarovaná záhrada)

Tomáš Boroš (1971):
     Situations (Výber)

Claude Debussy (1862-1918):
     Apparition
     Noël des enfants
     Aimons-nous et Dormos
     Beau soir
     Nuit d´étoiles

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Spevácky zbor mesta Šaľa

Keď sme pri príležitosti osláv 110. výročia narodenia Eugena Suchoňa nacvičovali jeho prekrásnu pieseň Aká si mi krásna, uvedomili sme si, akú silnú emóciu prenášame na publikum. Navyše, aj nám, členom speváckeho zboru, naskakovali zimomriavky... Videli a cítili sme, že ako skupina dokážeme spevom ľudí pohnúť k slzám dojatia a prebudiť v nich pocity, aké máva človek pri neobyčajných zážitkoch. Možno sme v nejednom srdci vznietili plamienok túžby pripojiť sa a spievať s nami... Predsa len, málokto z nás je spevák - sólista s ambíciami a schopnosťami strhnúť na seba všetku pozornosť. Väčšinou sa ostýchame, no spev patrí medzi naše najmilšie záľuby... Preto prichádzame z nápadom vytvoriť v meste Šaľa spevácky zbor. Ak zdieľate naše nadšenie pre spoločné spievanie, radi Vás privítame v novovznikajúcom telese, ktoré zatiaľ ešte nemá oficiálny názov. Príďte 10.októbra o 18.00 hod. do divadelnej sály ZUŠ na Hlavnej ulici a priveďte so sebou aj svojich známych. Veríme, že na výzvu zareagujú aj bývalí žiaci speváckeho oddelenia ZUŠ, vďaka ktorým by naše mesto mohlo niesť čestný názov "Mesto spevu".