Aktuálne informácie

Informácie k návšteve SND v Bratislave

25. február 2020

Vážení rodičia, dňa 25. februára 2020 o 11.00 hod. sa žiaci ZUŠ Šaľa zúčastnia operného predstavenia RUSALKA v novej budove SND v Bratislave. Počet miest je limitovaný, takže tí, ktorí skôr prinesú podpísaný súhlas rodičov majú väčšiu šancu ísť s nami. Tam aj späť cestujeme vlakom, preto by bolo vhodné vybaviť deťom preukážku na cestovanie vlakom zdarma. Kto ju nemá, pocestuje na vlastné náklady (cca 3 €). Zraz účastníkov podujatia je o 8.30 hod. na žel. stanici v Šali. Vlak odchádza o 8.53 hod. Príchod vlaku z Bratislavy je o 18.07 hod. Vstupenky do SND sú hradené z fondu ZRPŠ, žiaci si hradia len presun MHD v Bratislave (0,90€). Po predstavení je naplánovaný rozchod v nákupnom centre EUROVEA (cca. 2 hod.)

V prípade, že sa Vaše dieťa z neočakávaných dôvodov nemôže podujatia zúčastniť, kontaktujte, prosím, príslušného pedagóga, aby sme mohli zabezpečiť náhradníka.

Informácie k návšteve SF v Bratislave

6. marec 2020

Vážení rodičia, dňa 6. marca 2020 o 9.30 hod. sa žiaci ZUŠ Šaľa koncertu v SF v Bratislave. Počet miest je limitovaný, takže tí, ktorí skôr prinesú podpísaný súhlas rodičov majú väčšiu šancu ísť s nami. Tam aj späť cestujeme vlakom, preto by bolo vhodné vybaviť deťom preukážku na cestovanie vlakom zdarma. Kto ju nemá, pocestuje na vlastné náklady (cca 3 €). Zraz účastníkov podujatia je o 7.00 hod. na žel. stanici v Šali. Vlak odchádza o 7.34 hod. Príchod vlaku z Bratislavy je o 13.07 hod. Vstupenky do SF sú hradené z fondu ZRPŠ, žiaci si hradia len presun MHD v Bratislave (0,70€). Po koncerte je možnosť občerstvenia v McDonald´s.

V prípade, že sa Vaše dieťa z neočakávaných dôvodov nemôže podujatia zúčastniť, kontaktujte, prosím, príslušného pedagóga, aby sme mohli zabezpečiť náhradníka.

Spevácky zbor mesta Šaľa

Keď sme pri príležitosti osláv 110. výročia narodenia Eugena Suchoňa nacvičovali jeho prekrásnu pieseň Aká si mi krásna, uvedomili sme si, akú silnú emóciu prenášame na publikum. Navyše, aj nám, členom speváckeho zboru, naskakovali zimomriavky... Videli a cítili sme, že ako skupina dokážeme spevom ľudí pohnúť k slzám dojatia a prebudiť v nich pocity, aké máva človek pri neobyčajných zážitkoch. Možno sme v nejednom srdci vznietili plamienok túžby pripojiť sa a spievať s nami... Predsa len, málokto z nás je spevák - sólista s ambíciami a schopnosťami strhnúť na seba všetku pozornosť. Väčšinou sa ostýchame, no spev patrí medzi naše najmilšie záľuby... Preto prichádzame z nápadom vytvoriť v meste Šaľa spevácky zbor. Ak zdieľate naše nadšenie pre spoločné spievanie, radi Vás privítame v novovznikajúcom telese, ktoré zatiaľ ešte nemá oficiálny názov. Naše pravidelné nácviky sa konajú vždy v utorok o 18.00 hod. v divadelnej sále ZUŠ. Ste srdečne vítaní!