Aktuálne informácie

Informácie k návšteve Slovenskej filharmónie v Bratislave

29. november 2019

Vážení rodičia, dňa 29. novembra 2019 o 9.30 hod. sa žiaci ZUŠ Šaľa zúčastnia koncertu v Slovenskej filharmónii v Bratislave. Počet miest je limitovaný, takže tí, ktorí skôr prinesú podpísaný súhlas rodičov majú väčšiu šancu ísť s nami. Tam aj späť cestujeme vlakom, preto by bolo vhodné vybaviť deťom preukážku na cestovanie vlakom zdarma. Kto ju nemá, pocestuje na vlastné náklady (cca 3 €). Zraz účastníkov podujatia je o 7.00 hod. na žel. stanici v Šali. Vlak odchádza o 7.34 hod. Príchod vlaku z Bratislavy je o 13.07 hod. Vstupenky do SF sú hradené z fondu ZRPŠ, žiaci si hradia len presun MHD v Bratislave (0,70€). Po koncerte bude možné sa občerstviť v McDonald´s alebo v Bille.

V prípade, že sa Vaše dieťa z neočakávaných dôvodov nemôže podujatia zúčastniť, kontaktujte, prosím, príslušného pedagóga, aby sme mohli zabezpečiť náhradníka.

Spevácky zbor mesta Šaľa

Keď sme pri príležitosti osláv 110. výročia narodenia Eugena Suchoňa nacvičovali jeho prekrásnu pieseň Aká si mi krásna, uvedomili sme si, akú silnú emóciu prenášame na publikum. Navyše, aj nám, členom speváckeho zboru, naskakovali zimomriavky... Videli a cítili sme, že ako skupina dokážeme spevom ľudí pohnúť k slzám dojatia a prebudiť v nich pocity, aké máva človek pri neobyčajných zážitkoch. Možno sme v nejednom srdci vznietili plamienok túžby pripojiť sa a spievať s nami... Predsa len, málokto z nás je spevák - sólista s ambíciami a schopnosťami strhnúť na seba všetku pozornosť. Väčšinou sa ostýchame, no spev patrí medzi naše najmilšie záľuby... Preto prichádzame z nápadom vytvoriť v meste Šaľa spevácky zbor. Ak zdieľate naše nadšenie pre spoločné spievanie, radi Vás privítame v novovznikajúcom telese, ktoré zatiaľ ešte nemá oficiálny názov. Príďte 10.októbra o 18.00 hod. do divadelnej sály ZUŠ na Hlavnej ulici a priveďte so sebou aj svojich známych. Veríme, že na výzvu zareagujú aj bývalí žiaci speváckeho oddelenia ZUŠ, vďaka ktorým by naše mesto mohlo niesť čestný názov "Mesto spevu".