Tanečný odbor

Cieľom tanečného odboru je získať skúsenosti z tanečného umenia a nadobudnúť zmysel pre zodpovednosť, ktorá je pri tejto činnosti nevyhnutná. Vychováva u žiakov schopnosť esteticky vnímať a prežívať tanečné umenie, formovať svoj tanečný a hudobný vkus.
Tanečný odbor bol založený v školskom roku 1990/91 a dnes má približne 60 žiakov. Od svojho vzniku pracuje v sťažených podmienkach, keďže nemá svoje vlastné priestory. V súčasnosti sa výučba realizuje v budove ZUŠ na Hlavnej ulici, na elokovanom pracovisku v ZŠ J. Hollého vo Veči a v CVČ v Šali.
Počas obdobia svojej existencie sa žiaci tanečného odboru zúčastnili mnohých okresných a krajských súťaží moderného, nefolklórneho tanca. V súčasnosti sa vyučuje balet, hip - hop, ľudový tanec a mažoretky. Súbor mažoretiek začal svoju činnosť v roku 1996 a od tej doby sa zúčastnil asi stovky vystúpení doma i v zahraničí. Najväčší úspech dosiahol v oblastnej súťaži Majstrovstiev Slovenska mažoretiek v Malackách, kde obsadil 1. miesto v kategórii Azalky. Zúčastnil sa i majstrovstiev Slovenska mažoretiek v Hlohovci, na Devíne v Bratislave, v Prievidzi a vo Veľkom Krtíši.  
Zo zahraničných podujatí súboru môžeme spomenúť vystúpenie na hrade v Budapešti a účinkovanie na Dňoch kultúry v Törökbálinte. Naše mažoretky sa niekoľkokrát zúčastnili sprievodného kultúrneho podujatia ku Dňu kukurice v Opatovskom Sokolci. Zaujímavé bolo aj vystúpenie na mediálnom futbalovom turnaji, ktorí usporiadala televízia Markíza.
V školskom roku 2019/2020 sa výučba tanca rozšírila na polupárny hip - hop, klasický balet a ľudový tanec. Popri nových tanečných disciplínach pokračujeme aj naďalej vo výučbe mažoretiek.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti