Spoločné podujatia

Výhoda našej ZUŠ spočíva v tom, že zastrešuje štyri umelecké odbory, teda odbor hudobný, výtvarný, literárno-dramatický a tanečný, čo nie je všade na Slovensku samozrejmosťou. Bolo by preto škoda nevyužiť takú jedinečnú príležitosť. Vzhľadom na to, že jednotlivé druhy umenia nie je možné oddeliť, snažíme sa v posledných rokoch spolupracovať aj na spoločných projektoch. Výsledkom sú podujatia venované jednej spoločnej téme, ktorej sa každý z odborov môže zhostiť svojím spôsobom.

Vianočný koncert 2022

Vianočný koncert 2022

Predvianočný čas na konci roka 2022 sa niesol v znamení zatvorených škôl z dôvodu chrípkovej epidémie. Našťastie, naša škola odolala. Po dvoch rokoch, keď sme vianočné koncerty zostavovali z domácich nahrávok žiakov, sme sa konečne mohli postaviť pred obecenstvo a užiť si vystúpenie naživo. Prirodzene so všetkým, čo k takému koncertu patrí... predtým bola aj tréma, ale najviac zo všetkého sme pocítili obrovskú eufóriu prichádzajúcu s potleskom potom. Konečne sme sa mohli aj my realizovať v zrekonštruovaných priestoroch šalianskeho Domu kultúry. Počas posledných rokov sa rodina našich študijných zameraní pekne rozšírila, takže sme do programu mohli zaradiť xylofón, či vystúpenie "folkloristov". Nádherný program si pripravil sláčikový komorný orchester, vystúpili rôzne komorné zoskupenia, spevácke a tanečné skupiny, detský zbor aj sólisti. Vo foyeri pred divadelnou sálou mohli návštevníci koncertu obdivovať práce žiakov výtvarného odboru...Sme hrdí na svojich pedagógov a ich žiakov, že dokázali v náročnom období naštudovať program na vysokej umeleckej úrovni a nadšenému obecenstvu pripraviť nevšedný umelecký zážitok. Fotografie z podujatia si môžte pozrieť vo fotogalérii podľa jednotlivých umeleckých odborov:

Fotogaléria hudobného odboru
Fotogaléria výtvarného odboru
Fotogaléria tanečného odboru

 

ZUŠka v meste 2019

Už po tretíkrát sme oživili pešiu zónu. V stredu 12. júna 2019 nám na druhý pokus vyšlo počasie, a tak sme aj my vyšli do ulíc. Vyše trojhodinový program pred mestským úradom a o niečo kratší na pešej zóne pritiahol náhodných okoloidúcich, ale aj skalných fanúšikov z radov rodín a priateľov. Ďakujeme za Vašu podporu a trpezlivosť, ktorá nám v tridsaťstupňovej horúčave dodala potrebnú energiu.

Pozrite si fotogalériu z podujatia »

Obrázky zo Slovenska

Obrázky zo Slovenska

Spoločne sme oslávili aj 110. výročie narodenia a 25. výročie úmrtia jedného zo zakladateľov slovenskej národnej hudby Eugena Suchoňa. Zástupcovia všetkých štyroch umeleckých odborov priblížili návštevníkom tvorbu majstra Suchoňa. Slávnostný večer 13. decembra 2018 otvorila pieseň Aká si mi krásna v podaní Detského zboru ZUŠ spolu so svojimi učiteľkami. Pre podujatie sme si vypožičali názov Suchoňovho klavírneho cyklu "Obrázky zo Slovenska".

ZUŠ-ka v uliciach mesta 2018

ZUŠ-ka v uliciach mesta 2018

V školskom roku 2017/2018 sme sa už po druhýkrát rozhodli prezentovať sa na verejnosti netradičným spôsobom. Žiakov a učiteľov všetkých našich odborov ste mali možnosť vidieť a počuť na pešej zóne v Šali alebo pred Mestským kultúrnym strediskom vo Veči.
Podujatie ZUŠ-ka v uliciach mesta sa stretlo s veľkým záujmom.

Koncert a výstava k 65. výročiu založenia ZUŠ v Šali

Koncert a výstava k 65. výročiu založenia ZUŠ v Šali

V školskom roku 2017/2018 sme oslavovali 65. výročie založenia našej školy. Plné hľadisko kinosály Domu kultúry MsKS tlieskalo vyše dvojhodinovému programu, ktorí pripravili učitelia spolu s bývalými absolventmi našej školy. Výnimočnú atmosféru večera dotvárala výstava prác pedagógov výtvarného odboru.

Čarovná flauta a´la ZUŠ Šaľa

Čarovná flauta a´la ZUŠ Šaľa

V školskom roku 2016/2017 sme si pripomenuli 260. výročie narodenia najväčšieho hudobného génia všetkých čias - Wolfganga Amadea Mozarta. Výsledkom našej usilovnej práce bolo literárno-hudobné pásmo Čarovná flauta a´la ZUŠ Šaľa.

Sólo pre dvoch majstrov

Sólo pre dvoch majstrov

V školskom roku 2015/2016 nás inšpirovali dvaja velikáni hudby - Johann Sebastian Bach a Georg Friedrich Händel. Na ich počesť sme pripravili spoločné podujatie Sólo pre dvoch majstrov.

Koncert pre kráľovnú

Koncert pre kráľovnú

V školskom roku 2008/2009 sme divákom zaujímavou formou priblížili umenie z obdobia baroka v spoločnom podujatí Koncert pre kráľovnú.

Z rozprávky do rozprávky

Z rozprávky do rozprávky

V školskom roku 2007/2008 sme detských ale i dospelých divákov potešili podujatím Z rozprávky do rozprávky.

Renesancia

Renesancia

V školskom roku 2006/2007 sa nám podarilo zrealizovať spoločné podujatie jednotlivých odborov ZUŠ na tému Renesancia.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti