Hore Váhom, dolu Váhom

Hore Váhom, dolu Váhom, 31. máj 2022

Hore Váhom, dolu Váhom, 31. máj 2022

Rieka Váh je spojená so životom každého Šaľana. Preto sme sa rozhodli pripraviť a zrealizovať projekt s cieľom vyjadriť a posilniť všeobecný záujem o históriu ukrytú v ľudových piesňach, povestiach, legendách, odevoch ap. V procese prípravy a samotnej produkcii nielen žiaci, ale aj ich učitelia a rodičia spoznali nové ľudové piesne, ľudové tance a zoznámili sa s povesťami a legendami spojenými s riekou Váh. V posledné májové popoludnie roku 2022 tak spojili svoje sily a v originálnom programe oživili scénu na pódiu žiaci všetkých štyroch umeleckých odborov. Ďakujeme Nadácii SPP za finančnú podporu, vďaka ktorej sme mohli pripraviť nezabudnuteľný umelecký zážitok žiakom, rodičom aj občanom mesta.

Fotogalériu z podujatia si môžte pozrieť tu
Videozáznam z podujatia si môžte pozrieť tu

ZUŠka pri Váhu, 18. máj 2022

ZUŠka pri Váhu, 18. máj 2022

Keďže rieka Váh patrí k vyhľadávaným oddychovým zónam obyveteľov mesta, rozhodli sme sa projekt Hore Váhom, dolu Váhom rozšíriť aj o ekologický rozmer. 16. mája 2022 sme sa spoločne ( žiaci, učitelia, rodičia, zástupcovia OZ Petra Bošňáka) stretli na "šalianskej pláži", aby sme pomohli prírode, umelecky dotvorili betónové plochy a aj sa pri hudbe občerstvili a zabavili. Za poskytnutie vriec, rukavíc a pracovného náradia ďakujeme OZ Petra Bošňáka.Spoločne sa nám podarilo vyzbierať takmer 40 vriec odpadu. Veríme, že osud rieky Váh a jej priľahlých brehov nezostane ani v budúcnosti mimo záujmu mladej generácie.

Fotogalériu z podujatia si môžte pozrieť tu

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti