Legenda o breze

Juraj Hatrík: Legenda o breze

Juraj Hatrík: Legenda o breze

V školskom roku 2012/2013 nám prof. Juraj Hatrík prezentoval svoje nové dielo - spevohru "Legenda o breze". K jeho napísaniu ho inšpirovala naša kolegyňa Mária Pellerová, a preto nástrojové obsadenie spevohry "ušil na mieru" práve Šalianskej ZUŠ. Po dôkladnom zvážení sme prijali toto dielo ako výzvu pre opätovnú syntézu všetkých štyroch odborov: hudobný, výtvarný, tanečný, literárno - dramatický. Vedeli sme, že nás čaká ťažká práca, napriek tomu sme sa do nej pustili s optimizmom, ktorý nás ani dnes ( po ročnej intenzívnej práci na skladbe) neopúšťa.
V školskom roku 2013/2014 sme nacvičili 1. dejstvo z tejto trojdejstvovej "hudobnej drámy". Kolegovia z výtvarného odboru pripravovali kulisy pre scénickú produkciu diela.
V septembri  2014 nás opäť navštívil prof. Hatrík, zvedavý, ako napreduje jeho "dieťa" v našich podmienkach. Hoci jeho slová neboli v každom smere priaznivé,  naše odhodlanie dotiahnuť prácu do úspešného konca vcelku posilnili. Vďaka obetavosti a trpezlivosti žiakov hudobného odboru môžeme (aj budeme) v nácviku pokračovať aj naďalej.
Verejnosť sa môže tešiť na úryvky z "Legendy o breze", ktoré budeme priebežne predstavovať ako súčasť niektorého z interných koncertov.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti