Udalosti a podujatia - školský rok 2017/2018

ZUŠ v Šali oslávila 65. výročie svojho založenia

Šaľa má svoju Základnú umeleckú školu už 65 rokov. Za ten čas v nej umelecky rástlo aj vyrástlo množstvo detí, ach, ako ten čas letí! No nielen deti si pamätá tá naša ZUŠ-ka, ale aj učiteľov – sprievodcov na ceste za umeleckým dobrodružstvom. Tí terajší, presne na Jozefa, 19. marca 2018, na chvíľu odložili svoje pedagogické „ja", aby predviedli to umelecké. Pódium však patrilo aj bývalým úspešným absolventom a súčasným žiakom školy. Plné hľadisko kinosály Domu kultúry MsKS tlieskalo vyše dvojhodinovému programu. Zaiste medzi nimi sedelo niekoľko Jozefov... Napríklad aj prvý muž mesta Šaľa, pán primátor Jo65. výročie založenia školyzef Belický, ktorý škole nevinšoval s prázdnou rukou. Okrem vecného daru – panoramatickej fotografie mesta - odovzdal riaditeľovi ZUŠ akad. sochárovi Milanovi Jančovičovi finančný dar pochádzajúci z výťažku Vianočného benefičného koncertu. Pán primátor však nevystupoval len v úradnej funkcii, ale aj ako krstný otec knihy básní Dany Janebovej. Výnimočnú atmosféru večera dotvárala výstava prác pedagógov výtvarného odboru vo foyeri pred kinosálou.

Ďakujeme, že ste tam boli s nami!

Pozrite si fotogalériu z podujatia »

Výsledky súťaže Šaliansky akord 2018

V dňoch 17. – 19. apríla sa na našej ZUŠ súťažilo vo vedomostiach z hudobnej náuky. Z 2. až 3./2. časť ročníkov sa súťaže zúčastnilo 85 žiakov. Týždeň po veľkonočných prázdninách si preverili svoje vedomosti, zistili, v čom majú medzery a v čom sú zasa lepší ako ich spolužiaci. Súťažili vo dvojiciach po jednotlivých ročníkoch.

A tu sú mená víťazov z každého ročníka:

2. ročník: Peter Borsányi, Michal Izsák
3. ročník: Kristína Janegová, Ema Nagyová
4. ročník: Paulína Čamajová, Zuzana Prváková
1. ročník / 2. časť: Ela Sántaiová, Tatiana Bosáková
2. ročník / 2. časť: Matúš Vince, Filip Zušťák
3. ročník / 2. časť: Tamara Ivanovová, Ema Zahoranová

Víťazom srdečne gratulujeme a všetkým žiakom ďakujeme, že vytvorili správnu súťažnú atmosféru.

Šaliansky akord 2018

Deň učiteľov

Deň učiteľov síce v kalendári nesvieti červenými písmenami, no mnohí rodičia nezabudli pribaliť 28. marca svojim deťom kvetinku, čokoládu alebo inú drobnosť, aby ňou vyjadrili vďaku tým, ktorí sa z detí usilujú vydolovať to najlepšie. Ďakujeme všetkým rodičom za to, že každoročne aj ich pričinením má pre nás tento deň pečať výnimočnosti.
Mesto Šaľa si každoročne pripomína Deň učiteľov slávnostným podujatím spojeným s ocenením učiteľov škôl šalianskeho okresu. Hoci vďaka za obetavú kreatívnu pedagogickú prácu patrí celej učiteľskej "obci", predsa len v každej škole vedenie vybralo takých, ktorí si obzvlášť zaslúžia ocenenie za svoj aktívny prístup k práci učiteľa. Z radov pedagógov ZUŠ Šaľa si na podujatí 28. marca 2018 ocenenie prevzali Ing. Martin Krajmer, DiS. art. a Mgr. Lenka Balážová.
Spolutvorcami slávnostnej atmosféry už tradične bývajú aj naši žiaci. Svojim umením sa tentoraz ku gratulácii pripojili žiaci II. stupňa Hugo Vojtech Hučko a Nina Balušková. Oceneným pedagógom srdečne gratulujeme a žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy. Mestu Šaľa ďakujeme za prejavenie úcty k práci pedagógov ako aj za snahu vytvoriť im čo najpriaznivejšie podmienky k napĺňaniu ich poslania.

Deň učiteľov Deň učiteľov

Vystúpenie speváckeho zvoru

"Daj, Boh, šťastia, tejto zemi, všetkým ľuďom v nej..." znelo z úst detí – členov detského speváckeho zboru ZUŠ v Šali, ktorý s tematicky zvoleným repertoárom vystúpil 28. marca 2018 v rámci podujatia pri príležitosti výročia oslobodenia nášho mesta spojeneckými armádami na konci 2. svetovej vojny. Mnohí sa konca vojny nedožili, iní položili svoje životy pri obrane mesta alebo svojej vlasti. Mesto Šaľa si ich obete každoročne pripomína kladením vencov k pomníku padlým vojakom. Pod vedením dirigentky Mgr. art. Evy Izsákovej-Bogárovej žiaci zaspievali dve piesne a spolu so slnečným počasím preniesli na prítomnú verejnosť obrovskú dávku pozitívnej energie.
Za pozornosť stojí aj fakt, že deti spievali po prvýkrát v spoločných kostýmoch, na ktoré sme získali finančné prostriedky vďaka víťazstvu v hlasovaní v projekte Raiffeisen bank Gesto pre mesto.

Oslavy výročia oslobodenia Oslavy výročia oslobodenia Oslavy výročia oslobodenia