70. výročie založenia ZUŠ v Šali

    Život nám ponúka množstvo dôvodov k radosti. Sú to tie chvíle, kedy by sme najradšej objali celý svet a pozvali ho oslavovať s nami. No o chvíľu sa upokojíme a začneme premýšľať nad užším kruhom najbližších, s ktorými sa cítime dobre a rovnako dobre sa oni cítia v našej spoločnosti. A potom prídu na rad ďalšie otázky: Ako to čo najlepšie oslávime? Ktorý priestor bude pre takúto príležitosť najreprezentatívnejší? A kedy bude ten najvhodnejší čas usporiadať takú veľkoplepú oslavu?...
    Presne takto sme sa cítili, keď sme plánovali oslavu 70. výročia založenia ZUŠ v Šali, ktoré si práve v tomto školskom roku pripomíname. Keďže sme chceli toto jubileum zdieľať s čo najširším okruhom hostí, zvolili sme viac podujatí v rôznych termínoch.

     Už náš Vianočný koncert nenechal nikoho na pochybách, že to s tými oslavami myslíme naozaj vážne. Potom prišiel 17.marec 2023 a s ním starostlivo pripravovaný Galakoncert. Podľa ohlasov prekonal aj tie najvyššie očakávania pozvaných hostí. V ten večer si totiž pre nás urobili čas úspešní bývalí absolventi školy. Svojím programom očarili publikum a zároveň odmenili inštitúciu, ktorá ich životy nasmerovala do umeleckých sfér. Históriu aj súčasnosť ZUŠky sme spracovali vo forme filmu (s názvom "70 a stále mladá") a premiérovo sme ho uviedli tiež na Galakoncerte.

   Áno, roky minulé boli slávne a úspešné, no my žijeme prítomnosťou a tá je nemenej atraktívna. Súčasný svet školy reprezentujú žiaci a učitelia, ktorí spoločnou umeleckou niťou ušili predstavenie "S láskou...". Emóciami nabitý projekt sme uviedli 9. mája 2023 v divadelnej sále DK, mimochodom, praskajúcej vo švíkoch...
Ak ste tam s nami nemohli byť, môžete si pozrieť videozáznam a fotogalériu.

Pozrite si: Galakoncert - fotogaléria
                 70 a stále mladá ( film o histórii a súčasnosti ZUŠ v Šali)
                 " S láskou..." - videozáznam
                 " S láskou..." - fotogaléria
                 Bulletin pri príležitosti 70. výročia založenia školy

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti