Tvorivý čin roka 2022

Tvorivý čin roka 2022

Tvorivý čin roka 2022

Už 10 rokov oceňuje mesto Šaľa osobnosti z oblasti umenia a kultúry cenou Tvorivý čin v rôznych kategóriách. Tešíme sa, že v poslednom období sa vďaka propagácii svojej aktívnej činnosti aj naša škola dostala do centra pozornosti Šaľanov. Nielen preto, že v tomto školskom roku oslávila svoju "sedemdesiatku", ale hlavne pre svoje umelecké pôsobenie v meste aj mimo neho. V minulých ročníkoch boli ocenení jedenotliví pedagógovia školy (Nora Valentínová, Rita Záležáková, Eva Molnárová), či audiovizuálne projekty školy ( ZUŠka bez rúška, Aj v novom roku s múzami po boku ...).
Na slávnostnom udeľovaní cien Tvorivý čin roka 2022 mala naša škola po prvýkrát až trojnásobné zastúpenie:
V kategórii "film" bola ocenená Miroslava Košíková za videodokument "70 a stále mladá" o histórii a súčasnosti školy.
V kategórii "tanec" získala ocenenie Viktória Stúchla za vynikajúce výsledky pri vedení detského folklórneho súboru Šaľanček.
Mimoriadnu cenu, ktorá bola Základnej umeleckej škole v Šali udelená za 70 rokov aktívnej činnosti v oblasti umenia prevzala v mene pedagógov riaditeľka školy Nora Valentínová.
Príjemnú atmosféru večera umocnili svojim umeleckým vystúpením Michal Poliak a Carmen Štroffek Ferenceiová ( v duette so Zoltánom Mikóom).

Ďakujeme mestu Šaľa, že oceňuje prácu pedagógov, ktorí sa venujú umeleckému rozvoju detí a mládeže.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť tu:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti