Úspechy žiakov VO - 2023/2024

ExLibris Hlohovec, 6. október 2023

ExLibris Hlohovec, 6. október 2023

6. októbra 2023 sa v kine Úsmev uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 19. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže v tvorbe knižných značiek pre deti od 6 do 15 rokov EXLIBRIS HLOHOVEC na tému „Lesy, hory, výšiny okolo nás". Do súťaže s medzinárodnou konkurenciou sa zapojili deti z celého Slovenska a z 8 krajín Európy a Ázie, medzi ktorými nechýbali ani žiaci ZUŠ v Šali. Nie je nič výnimočné, že ani tento rok neobišli naprázdno. Pravidelne získavajú ceny a čestné uznania v hlavných kategóriách, čím potvrdzujú kvalitu profesionálneho umeleckého vedenia.

V aktuálnom ročníku súťaže boli ocenení žiaci PaedDr. Ľudmily Marček:
Filip Siládi - 3. miesto vo voľnej kategórii pre deti od 6 do 11 rokov
Emma Tóthová - Čestné uznanie

Všetkým zúčastneným žiakom aj ich pedagógom ďakujeme za reprezentáciu školy a tým oceneným srdečne gratulujeme.

Fotogalériu z podujatia si môžte pozrieť TU

______________________________________________________________________________________________________________

Slimák Kamil Ožil

Začiatkom roka 2022 sa Lianka Šmidová, žiačka pána učiteľa Mgr. art. Petra Fašanoka stala absolútnou víťazkou výtvarnej súťaže "Hľadáme maskota", ktorú vyhlásilo Ponitrianske múzeum v Nitre pri príležitosti 60. výročia svojho vzniku. Pri preberaní ceny 27.júna 2022 jej organizátori  prisľúbili, že jej návrh - "Slimák Kamil" dostane 3D podobu vo veľkosti dospelého človeka a stane sa súčasťou života múzea v najbližšej budúcnosti. Sľub bol dodržaný a 22. septembra 2023 sa Lianka zúčastnila verejného uvedenia maskota Kamila do života.

Pozrite si fotogalériu z podujatia
Videozáznam z podujatia môžte nájsť tu: https://tvnitricka.sk/muzeum-ma-novy-prirastok/?fbclid=IwAR1UN4DbCPP1Q-EbXCVurAPhjJEx8IjNzb6l3-vkVGOfAYK09carsHM5tiw

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti