História VO

História výtvarného odboru

História výtvarného odboru

Výtvarný odbor bol založený v školskom roku 1967/68. Nasledujúca fotogaléria zachytáva len niektoré zo zaujímavých momentov v jeho histórii.

1974/1975

Fotografia zachytáva jednu z prvých pedagogičiek výtvarného odboru, pani učiteľku Evu Plichtovú, na absolventskej výstave.

1982/1983

Pedagogický zbor výtvarného odboru v jubilejnom šk. roku (30. výročie založenia školy). Zľava: p. uč. Bábyová, p. uč. Plichtová, p. uč. Biróová (na zábere chýba p. uč. Vargová).

1982/1983

Výtvarný odbor v budove na ulici SNP (tzv. Mlčuchov dom).

1988/1989

Žiaci výtvarného odboru spolu so svojimi pedagógmi skrášlili detské oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Šali.

1988/1989

V priestoroch Krajského pedagogického ústavu v Bratislave sa uskutočnila výstava prác žiakov našej školy.

1999/2000

Budova výtvarného a literárno-dramatického odboru sa premenila na rozprávkové kráľovstvo. Rozprávkové postavy stvárnili žiaci literárno-dramatického odboru pod vedením pani učiteľky Magdalény Máčikovej. Pani učiteľky Judita Bujnová a Eva Molnárová sprevádzali rozprávkovým kráľovstvom návštevníkov školy, ktorí mohli vidieť Šípkovú Ruženku, Levočskú bielu pani, Malú morskú vílu, princa bojujúceho s drakom, Popolušku, šachovú dámu, tureckého vojaka i ježibabu.

2000/2001

Učitelia výtvarného odboru zorganizovali seminár a výstavu svojich prác v priestoroch Metodického centra v Bratislave. Pre svojich kolegov pripravili kurz smaltu a emailu. Akcia sa stretla s veľmi dobrým ohlasom.

2006/2007

Naši najstarší ale o to váženejší študenti, pani Klimková a pán Tóth, spoločne s triednym učiteľom Čeňkom Žiačekom. Sú dôkazom toho, že záľubám sa možno venovať v každom veku.

2006/2007

V spolupráci s hudobným a literárno- dramatickým odborom vzniklo zaujímavé podujatie na tému "Renesancia".  Pozrite si fotogalérie z celého podujatia.

2006/2007

Časť pedagogického zboru výtvarného odboru. Zľava: p. uč. Bujnová, p. uč. Molnárová, p. uč. Boríková-Jančovičová, p. uč. Žiaček, p. uč. Vanek.

2008/2009

V spolupráci s hudobným a literárno- dramatickým odborom sa zrealizoval projekt s názvom "Koncert pre kráľovnú". Pozrite si fotogalérie z celého podujatia.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti