Úspechy žiakov VO - 2019/2020

2. miesto Dávida Candráka vo výtvarnej súťaži

2. miesto Dávida Candráka vo výtvarnej súťaži

Koniec šk. roka 2019/2020 priniesol Dávidovi CANDRÁKOVI krásny úspech v podobe 2. miesta na celoslovenskej súťaži "VEĽKONOČNÉ A JARNÉ ZVYKY NA POHĽADNICI". Súťaž organizuje ZUŠ Myjava. Jej cieľom je podporovať výtvarnú tvorbu žiakov základných umeleckých škôl a centier voľného času vo vyhlásenej téme, poskytnúť priestor na prezentáciu vzniknutých diel a prostredníctvom rôznych umeleckých techník priblížiť množstvo pekných, veselých, niekedy takmer zabudnutých obyčajov a zvykov verejnosti.

_________________________________________________________________________________________________________________

Úspech Mariána Horvátha v celoslovenskej súťaži

Úspech Mariána Horvátha v celoslovenskej súťaži

      V Banskej Bystrici sa od 24. do 30. júla 2022 uskutoční XVI. letný Európsky olympijský festival mládeže. Na najväčšom multišportovom podujatí v Európe predstaví 3600 mladých športovcov do 18 rokov. Jeho maskotom bude banský škriatok permoník. Organizátori podujatia vyhlásili výtvarnú súťaž, z ktorej vzíde jeho definitívna podoba. „Celoslovenský veľký záujem o zapojenie sa do výtvarnej súťaže nás veľmi potešil. Kvalita celkovo 1102 zaslaných prác od žiakov základných, stredných a umeleckých škôl, staršej generácie i profesionálnych grafikov a výtvarníkov bola naozaj vysoká. Preto aj výber najlepších návrhov v jednotlivých kategóriách bol náročný. Rozhodli sme sa oceňovať bez určenia poradia. Verím, že definitívna podoba maskota, ktorú čoskoro zverejníme sa bude verejnosti, a najmä Banskobystričanom, páčiť," povedal prezident organizačného výboru EYOF 2022 Banská Bystrica a primátor mesta Ján Nosko.
      Z celkového počtu 1102 zaslaných prác postúpilo do užšieho výberu iba 15. Odborná porota sa vzhľadom na úroveň diel rozhodla udeliť v každej zo štyroch kategórií ocenenia bez určenia poradia. Medzi najmladšími deťmi do 10 rokov porotu zaujal aj návrh Mariána Horvátha zo Šale. Podobu maskota zverejní organizačný výbor po detailnejšom profesionálnom spracovaní jedného z ocenených návrhov. V porote boli zástupcovia mesta Banská Bystrica, Slovenského olympijského a športového výboru, Akadémie umení Banská Bystrica, profesionálni výtvarníci i biatlonistka Anastasia Kuzminová. Práve publikácia, ktorá mapuje aj jej úspešné vystúpenie na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu, spolu s jej venovaním a podpisom poteší s ďalšími vecnými cenami a čestným uznaním všetkých ocenených.
       Víťazné diela zverejnia organizátori súťaže na internetových stránkach www.eyof2021.com a tiež na sociálnych sieťach.
            Mariánovi srdečne gratulujeme a tešíme sa z jeho veľkého úspechu.

Link na zdroj textu:
https://www.olympic.sk/clanok/eyof-2022-banska-bystrica-maskotom-bude-bansky-skriatok-permonik-ocenenych-bolo-15

Viac prác našich žiakov zaslaných do súťaže nájdete na https://rb.gy/ifstfs

Táto stránka používa cookies. Viac info