Úspechy žiakov HO - 2022/2023

Festival Cantate, Nitra, 23. - 24. jún 2023

Festival Cantate, Nitra, 23. - 24. jún 2023

Festival Cantate patrí k vrcholným podujatiam zborového spevu v Nitrianskom kraji. S jeho ideou  spájať, zdokonaľovať a napredovať sa plne stotožňujeme, a preto sme sa už druhýkrát vybrali do Nitry zbierať nové skúsenosti. Počas mesiaca jún sa náš detský spevácky zbor pod vedením dirigentky Evy Izsákovej Bogárovej zúčastnil niekoľkých nácvikov spoločných skladieb, aby sa na záverečnom Galakoncerte ukázal v tom najlepšom svetle. Hoci už školský rok "mlel z posledného" a horúce počasie lákalo skôr k oddychu a letným radovánkam, naši skvelí žiaci - členovia detského speváckeho zboru a sprievodného "Bandu Martina Krajmera" - cestovali do Nitry a úspešne reprezentovali našu školu aj mesto. Súčasťou ich festivalového reprtoáru bola aj pieseň z dielne Martina Krajmera "Hudba je dar", ktorá bola skomponovaná ako hymna školy. Ohlasy na ich vystúpenie boli mimoriadne pozitívne, takže na záver školského roka plného osláv 70. výročia založenia školy sa nám dostalo zaslúženého uznania nielen v meste, ale aj na úrovni kraja.
Ďakujeme našim skvelým žiakom a ich pani dirigentke Eve Izsákovej Bogárovej za šírenie dobrého mena školy.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť tu:   

Iuventus Canti, Vráble, 24. apríl 2023

Iuventus Canti, Vráble, 24. apríl 2023

Súťaž Iuventus Canti ponúka možnosť odhaľovať rodiace sa talenty nielen vrámci Slovenska, ale aj medzi účastníkmi zo zahraničia. V jej histórii nájdeme len málo takých ročníkov, na ktorých chýbali zástupcovia Šalianskej ZUŠ. A nielen to! Žiaci našej školy obsadzovali často tie najvyššie priečky. Aj 24. ročník medzinárodnej súťaže potvrdil vynikajúcu úroveň pedagogického vedenia mladých spevákov zo Šale. Jožko Václavík získal 2. miesto a Evička Kovářová Čestné uznanie a Cenu Matice slovenskej za interpretáciu ľudovej piesne. Obaja súťažili v II. kategórii a ich triednou učiteľkou je Mgr. art. Janka Kárasová, DiS. art. O spoľahlivý klavírny sprievod sa postaral Mgr. art. Radovan Gofjar.

Mladým umelcom a ich pedagógom srdečne gratulujeme k úspešnému účinkovaniu
                           a ďakujeme za reprezentáciu školy a mesta.

Fotografie zo súťaže si môžete pozrieť tu:

 

Súťaž Zoltána Kodálya v hre na husliach, Galanta, 18. november 2022

Súťaž Zoltána Kodálya v hre na husliach, Galanta, 18. november 2022

Noemi Németh sa už po niekoľkýkrát zúčastnila Súťaže Zoltána Kodálya v hre na husliach v Galante. Vždy je jej účasť veľmi úspešná a my máme radosť, že takto šíri dobré meno našej ZUŠky za hranicami okresu. Nebolo tomu inak ani teraz, keď sa 18. novembra konal už 21. ročník súťaže. Vo svojej kategórii získala ocenenie v bronzovom pásme. Za jej prípravu ďakujeme pánovi učiteľovi Patrikovi Kudrymu a za klavírny sprievod pani učiteľke Mgr. Kataríne Tyukos Bombicovej. Všetkým srdečne gratulujeme a želáme veľa inšpirácie a trpezlivosti do ďalšieho umeleckého rozvoja Noemi.

Fotografie zo súťaže si môžte pozrieť tu:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti