Úspechy žiakov hudobného odboru - školský rok 2018/2019


Medzinárodná súťaž Zoltána Kodálya v hre na husliachMedzinárodná súťaž Zoltána Kodálya v hre na husliach

Žiačka Noémi Németh (tr. uč. P. Kudry) s klavírnym sprievodom p. uč. K. Tyukos- Bombicovej reprezentovala našu školu na Medzinárodnej súťaži Zoltána Kodálya v hre na husliach v Galante. Súťaž trvala tri dni (15. – 17. 11. 2018). Žiaci boli zaradení do štyroch vekových kategórií. Noémi súťažila v prvej kategórii, medzi svojimi rovesníkmi do osem rokov. V druhej kategórii súťažili žiaci do 10, v tretej do 12 a vo štvrtej do 14 rokov. Súťaže sa zúčastnili žiaci umeleckých škôl z Dunajskej Stredy, Šamorína, Kollárova, Šale, Budapešti, Egeru, Siklósa, Komároma, Kecskemétu a Oroszlánya. Mladí huslisti hrali dve skladby, jednu povinnú a jednu voliteľnú. Noémi zvládla svoj súťažný debut výborne. Umiestnila sa v bronzovom pásme.

Gratulujeme!

 

Medzinárodná súťaž Zoltána Kodálya v hre na husliach Medzinárodná súťaž Zoltána Kodálya v hre na husliach Medzinárodná súťaž Zoltána Kodálya v hre na husliach Medzinárodná súťaž Zoltána Kodálya v hre na husliach

Medzinárodna spevácka súťaž I. Godina IUVENTUS CANTIMedzinárodná spevácka súťaž I. Godina IUVENTUS CANTI

Spevácke súťaže nie sú na Slovensku ojedinelým javom. Každý rok sa ich okolo nás koná niekoľko desiatok. No zďaleka nie každá z nich sa dožije svojho XX. ročníka, tak, ako je to v prípade medzinárodnej speváckej súťaže I. Godina IUVENTUS CANTI, ktorá sa každoročne koná vo Vrábľoch. Históriu jej víťazov tvoria aj mená bývalých žiakov ZUŠ v Šali: Igor Bečár (2x), Juraj Hollý (3x), Judita Nagyová. Tohoročný jubilejný XX. ročník sa konal v netradičnom jesennom termíne 15. – 19. októbra a jeho úroveň bola opäť vyššia ako vlani. Súťaže sa zúčastnilo vyše 130 mladých spevákov z 12 krajín. Šalianska ZUŠka mala svoje dve želiezka v ohni v I. kategórii (dievčatá a chlapci do 12 rokov), v úlohe korepetítora bol tentoraz p. uč. R. Gofjar. V silnej konkurencii získala Hanka Nejedlíková čestné uznanie a Tobiáš Fašanok skončil v celkovom bodovaní na 6. mieste.

Obom žiakom z triedy Mgr. A. Sárkányovej srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy aj mesta Šaľa.

 Fotografie zo súťaže si môžete pozrieť vo fotogalérii hudobného odboru»

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

12. Medzinárodná súťažná prehliadka základných umeleckých škôl SR a ČR v hre na keyboarde

12. Medzinárodná súťažná prehliadka základných umeleckých škôl SR a ČR v hre na keyboarde

Pripraviť sa, rozcvičiť sa, pozóóór ..., NERUŠIŤ!!!  Po dlhej dobe s účasťou ZUŠ Šaľa. Vďaka pánovi učiteľovi Petrovi Farkašovi, ktorý pripravil svojho žiaka Tobiáša Fašanoka tak mohla naša škola znova ukázať, že má šikovných žiakov a skúsených pedagógov. Prehliadka nám poskytla dôležité impulzy do ďalšej práce a ukázala nám, kde sa nachádza súčasná mladá generácia hráčov na keyboard. Tobiášovi gratulujeme ku skvelému výkonu, ktorým nás, pyšných rodičov a aj pána učiteľa veľmi potešil.

Ďalšie fotografie zo súťaže si môžete pozrieť vo fotogalérii HO »

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti