Šk. rok 2006/2007

Podujatia hudobného odboru v školskom roku 2006/2007

Podujatia hudobného odboru v školskom roku 2006/2007


Koncerty

Žiaci a učitelia pripravili:

 

  • 9 interných koncertov
  • 2 vianočné koncerty
  • 3 koncerty populárnej hudby
  • 11 triednych koncertov
  • Absolventský koncert
  • 4 výchovné koncerty pre materské školy
  • Hudobnú časť spoločnej prezentácie hudobného, výtvarného a literárno-dramatického odboru na tému Renesancia.


Súťaže

Okresné kolo súťaže z hudobnej náuky "Hnúšťanský akord" (zúčastnilo sa 101 žiakov)

- žiakov pripravovali: p. uč. Krommelová, p. uč. Benkovská Poláková, p. uč. Tyukos Bombicová

Celoškolský výber do súťažnej vokálnej prehliadky "Stančekova Prievidza"
A. kategória: 1. miesto - V. Szabová; 2. miesto - V. Németh
B. kategória: 1. miesto - L. Bartíková; 2. miesto - P. Kohel
C. kategória: 1. miesto - T. Hatvani
- žiakov pripravovala p. uč. Záležáková

Celoškolský výber do súťaže "Nitrianska lutna"
A. kategória: 1. miesto - V. Németh; 2. miesto - A. Hátašová; 3. miesto - V. Szabová, P. Kohel
B. kategória: 1. miesto - T. Hatvani; 2. miesto - J. Kárasová; 3. miesto - L. Bartíková
- žiakov pripravovali: p. uč. Záležáková, p. uč. Csizmárová

Krajská súťažná vokálna prehliadka "Stančekova Prievidza" (našu školu reprezentovali: V. Németh, V. Szabová, P. Kohel, T. Hatvani, J. Kárasová, L. Bartíková)
B. kategória: čestné uznanie - P. Kohel
C. kategória: 3. miesto - T. Hatvani
žiakov pripravovala p. uč. Záležáková

Celoslovenská súťaž v hre na klavíri "Schneiderova Trnava"
strieborné pásmo - K. Marčeková
bronzové pásmo - S. Mihálik
- žiakov pripravovali: p. uč. Valentínová, p. uč. Malíková

Medzinárodná spevácka súťaž Imricha Godina "Iuventus canti" vo Vrábloch  (našu školu reprezentovali: P. Kohel a T. Hatvani)
- žiakov pripravovala p. uč. Záležáková

Krajská súťaž v modernom speve "Pop aréna 2007" v Galante
1. kategória: 1. miesto - P. Šrámek; 3. miesto - N. Csandová
2. kategória: 1. miesto - K. Takács
- žiakov pripravovala p. uč. Pellerová

Celoškolská súťaž v sólovej hre na dychové nástroje (zúčastnilo sa 21 žiakov)
A. kategória: cenu poroty získali - K. Ivániová, B. Lacková, J. Tománek
B. kategória: cenu poroty získali - J. Vrabcová, Ž. Kuruczová, K. Mészáros
C. kategória: cenu poroty získali - M. Odrášková, A. Fintová
- žiakov pripravovali: p. uč. Benkovská Poláková, p. uč. Obola, p. uč. Šorman, p. uč. Kosová

Celoškolská súťaž v hre na klavíri (zúčastnilo sa 26 žiakov)
1. ročník: 1. miesto - D. Bujdáková, E. Orviská; 2. miesto - L. Svobodová; 3. miesto - I. Feldmárová,
V. Szabová
2. ročník: 1. miesto - L. Káčeríková; 2. miesto - B. Hlavatá, A. B. Sikoriak; 3. miesto - K. Kameníková
3. ročník: 1. miesto - K. Veselá, A. Zaťková; 2. miesto - D. Kozaňák; 3. miesto - A. Ferenceiová, Z. Lehotská
4. ročník: 1. miesto - K. Marčeková; 2. miesto - L. Bartíková
5. ročník: 1. miesto - R. Gofjar; 2. miesto - A. Kelemenová
6. ročník: 2. miesto - R. Császár
- žiakov pripravovali: p. uč. Bogárová, p. uč. Dobaiová, p. uč. Košíková, p. uč. Malíková, p. uč. Mezeiová, p. uč. Sudorová, p. uč. Tégenová, p. uč. Valentínová

Krajská súťaž "Nitrianska lutna 2007"
A. kategória: strieborné pásmo - P. Kohel, V. Németh, A. Hátašová
B. kategória: strieborné pásmo - T. Hatvani; bronzové pásmo - C. Ferenceiová
- žiakov pripravovali: p. uč. Záležáková, p. uč. Csizmárová


Iné podujatia

Škola zorganizovala zájazdy na predstavenia:

 

  • F. Lehár: Veselá vdova (Opera SND v Bratislave)
  • G. Bizet: Carmen (Opera SND v Bratislave)
  • E. Bryll - Ľ. Feldek - K. Gärtnerová: Na skle maľované (Nová scéna v Bratislave)
  • E. Harburg - F. Saidy - B. Lane: Divotvorný hrniec (Divadlo A. Bagara v Nitre)
    - zájazdy organizovala p. uč. Krommelová


Žiaci a učitelia spoluúčinkovali na kultúrnych a spoločenských podujatiach:
 

  • Vystúpenie pre seniorov v Mestskom kultúrnom stredisku v Šali (L. Káčeríková, M. Odrášková, A. Fintová, A. Zaťková, p. uč. Košíková)
  • Vianočná akadémia v kinosále Mestského kultúrneho strediska v Šali (Detský dychový súbor ZUŠ pod vedením p. uč. Šormana)
  • Vernisáž výstavy fotografií Rubina Kostova "Auschwitz-Birkenau 1940-1945"
    (M. Odrášková, p. uč. Košíková, p. uč. Benkovská Poláková)
  • Prvomájové oslavy v Šali (Detský dychový súbor ZUŠ pod vedením p. uč. Šormana)
  • Večianske slávnosti (Detský dychový súbor ZUŠ pod vedením p. uč. Šormana)
  • Zvučka k celoštátnej súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti "Zlatá priadka" (R. Brenkušová, A. Goldbergerová, K. Ivániová, L. Hučková, K. Prieložná, K. Veselá, pod vedením p. uč. Benkovskej Polákovej)
  • Vernisáž výstavy fotografií a výtvarných diel Mira Regitku, Igora Boháča a Martina Nikodýma "Stretnutie po rokoch"(M. Odrášková, A. Fintová, T. Hatvani, J. Kárasová, M. Vlasák, p. uč. Bogárová, p. uč. Košíková, p. uč. Benkovská Poláková)


Učitelia a žiaci sa zúčastnili na podujatiach:
 

  • Interpretačný kurz v hre na zobcovej flaute pod vedením hudobnej pedagogičky Kataríny Ducai (Konzervatórium Bratislava)
  • Husľové dielne pod vedením hudobného pedagóga J. Pazděru (Žilina)
  • Pedagogická dvorana - "Orffov Schulwerk" (HTF VŠMU Bratislava)
  • Odborný seminár o hre na priečnej flaute (Šamorín)
  • Odborný seminár pre učiteľov klavírnej hry (Bratislava)


« Späť

Táto stránka používa cookies. Viac info