Šk. rok 2005/2006

Podujatia hudobného odboru v školskom roku 2005/2006

Podujatia hudobného odboru v školskom roku 2005/2006


Koncerty

Žiaci a učitelia pripravili: 

  • 6 interných koncertov
  • 2 vianočné koncerty
  • 2 koncerty populárnej hudby
  • 10 triednych koncertov
  • 2 absolventské koncerty.


Súťaže

Celoslovenská klavírna súťaž Pála Kadosu v Leviciach (našu školu reprezentovali: R. Gofjar, R. Császár, K. Marčeková)

mimoriadna cena poroty za interpretáciu skladby Burgmüllera - R. Gofjar
- žiakov pripravovali: p. uč. Bombicová, p. uč. Valentínová

Okresné kolo súťaže z hudobnej náuky "Hnúšťanský akord" (zúčastnilo sa 90 žiakov)
- žiakov pripravovali: p. uč. Krommelová, p. uč. Poláková, p. uč. Bombicová

Krajská súťaž v hre na keyboarde v Topoľčanoch
1. kategória: 1. miesto - L. Bartíková (zároveň absolútny víťaz súťaže)
- žiačku pripravoval p. uč. Farkaš

Krajská súťažná vokálna prehliadka "Stančekova Prievidza" (našu školu reprezentovali: A. Hátašová, L. Farkasová, M. Hollý, L. Hanusová)
B. kategória: čestné uznanie - A. Hátašová
B. kategória: 3. miesto - M. Hollý
- žiakov pripravovala p. uč. Csizmárová

Medzinárodná spevácka súťaž Imricha Godina "Iuventus canti" vo Vrábloch (našu školu reprezentovali: L. Farkasová, M. Hollý, S. Túróciová)
- žiakov pripravovali: p. uč. Csizmárová, p. uč. Kosová

Krajská súťaž v modernom speve "Pop aréna 2007" v Galante
2. kategória: 1. miesto - K. Takács
pochvalné uznanie - P. Šrámek, N. Csandová
- žiakov pripravovala p. uč. Pellerová

Celoškolská súťaž v hre na klavíri (zúčastnilo sa 26 žiakov)
1. ročník: 1. miesto - S. Mihálik
2. ročník: 1. miesto - D. Kozaňák
3. ročník: 1. miesto - K. Marčeková
4. ročník: 1. miesto - R. Gofjar, R. Császár
6. ročník: 1. miesto - M. Vlasák
- žiakov pripravovali: p. uč. Bombicová, p. uč. Dobaiová, p. uč. Košíková, p. uč. Malíková, p. uč. Mezeiová, p. uč. Szabová, p. uč. Tégenová, p. uč. Valentínová

Krajská súťaž "Nitrianska lutna 2006"
zlaté pásmo - K. Marčeková
strieborné pásmo - R. Gofjar, M. Vlasák
bronzové pásmo - R. Császár, D. Szarková
- žiakov pripravovali: p. uč. Bombicová, p. uč. Valentínová, p. uč. Tégenová

Iné podujatia

Škola zorganizovala zájazdy na predstavenia:

 

  • J. Paštéka - K. Peteraj - V. Patejdl: Adam Šangala (Divadlo A. Bagara v Nitre)
  • W. A. Mozart: Rekviem d mol (Slovenská filharmónia v Bratislave)
  • A. Dvořák: Rusalka (Opera SND v Bratislave)
  • Klavírny recitál z tvorby: F. Liszta, A. F. Servaisa, J. Offenbacha, N. Paganiniho (Slovenská filharmónia v Bratislave)
  • Hudobno-tanečné predstavenie - W. A. Mozart: Nemecké Tance (Slovenská filharmónia v Bratislave)
    - zájazdy organizovali: p. uč. Poláková, p. uč. Krommelová


Žiaci a učitelia spoluúčinkovali na kultúrnych a spoločenských podujatiach:
 

  • Vianočná akadémia v kinosále Mestského kultúrneho strediska v Šali (Detský dychový súbor ZUŠ pod vedením p. uč. Šormana)
  • Vernisáž výstavy v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Šali-Veči (B. Takáčová, A. Goldbergerová)
  • Prvomájové oslavy v Šali (Detský dychový súbor ZUŠ pod vedením p. uč. Šormana)
  • Večianske slávnosti (Detský dychový súbor ZUŠ pod vedením p. uč. Šormana)
  • Sprievodný program k celoslovenskej súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti "Zlatá priadka" (Detský dychový súbor ZUŠ pod vedením p. uč. Šormana)


Učitelia a žiaci sa zúčastnili na podujatiach:
 

  • Odborný seminár pre učiteľov hry na zobcovej flaute pod vedením hudobnej pedagogičky Kataríny Ducai (Konzervatórium Bratislava)
  • Odborný seminár pre učiteľov klavírnej hry pod vedením hudobného pedagóga Lehela Botha (Komárno)
  • Odborný seminár pre učiteľov klavírnej hry pod vedením hudobnej pedagogičky Aleny Vlasákovej (Nové Zámky)
  • Husľová dielňa pod vedením hudobného pedagóga J. Pazděru (Žilina)


« Späť

Táto stránka používa cookies. Viac info