Rada školy pri ZUŠ

vytvarne-prace01

Zloženie rady školy

Predsedkyňa:
Mgr. art. Miroslava Košíková, PhD. (pedagóg)

Členovia:
Ing. Michal Szántai, MBA (rodič)
Jozef Herák (rodič)
Elena Keselá (rodič)
PadeDr. Ľudmila Marček (pedagóg)
MUDr. Jozef Grell (poslanec)
Milena Verešová (poslankyňa)

Zapisovateľka:
Ivana Tóthová (nepedagogický zamestnanec)

Základné informácie o funkcii rady školy

1) Rada školy je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje záujmy miestnej samosprávy a záujmy rodičov, pedagogických zamestnancov a ďalších zamestnancov školy a žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní tiež funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov tejto školy.
2) Rada školy sa vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy. Navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie riaditeľa školy a vyjadruje sa k návrhu na odvolanie riaditeľa školy.
3) Rada školy sa vyjadruje ku koncepčným zámerom rozvoja školy a to najmä:
- k návrhu na počet prijatých žiakov,
- k informáciám o pedagogicko-organizačnom a materiálnom zabezpečení výchovno-vzdelávacieho procesu,
- k správe o výchovno-vzdelávacích výsledkoch školy,
- k návrhu rozpočtu,
- k návrhu na vykonávanie hospodárskej činnosti školy
- k správe o výsledkoch hospodárenia školy.

V pípade záujmu si môžete stiahnuť kompletné znenie štatútu rady školy v podobe PDF-dokumentu:

Štatút rady školy (PDF-69,6 kB) »